fbpx

Cel Charytatywny

Biegniemy dla SOS Wioski Dziecięce i dzieci z rodzin zastępczych! 1 biegacz = 1 para okularów dla dziecka.

2. Bieg Czas Na Wzrok to wyjątkowe wydarzenie o charakterze rodzinnym i sportowym, ale przede wszystkim – charytatywnym. Tym razem, dzięki wsparciu Partnerów i Sponsorów, wesprzemy SOS Wioski Dziecięce i dzieci z rodzin zastępczych i ufundujemy dzieciom badania wzroku i okulary korekcyjne. Każdy może pobiec, niezależnie od wieku, płci czy kondycji fizycznej. Im więcej natomiast uczestnikówweźmie udział w Biegu, tym więcej dzieci otrzyma pomoc. Każdy uczestnik to jedna para okularów, którą organizator przekaże potrzebującym dzieciom. Twój udział jest ważny! Pokonaj wspólnie z nami w szczytnym celu 5 kilometrów – biegiem, truchtem, a nawet pieszo!

Listy Startowe

Miejsce Biegu i Trasa

Miasteczko biegowe zlokalizowane będzie na Plaży Wilanów, u zbiegu ulic Przyczółkowej i Wilanowskiej. Zawody zostaną rozegrane na dystansie ok. 5 km. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o utwardzonej, betonowej nawierzchni. Start oraz meta znajdować się będą na terenie miasteczka biegowego. Trasa będzie Biegła ul. Przyczółkową w kierunku Powsina i z powrotem. Zapraszamy wkrótce do zapoznania się z dokładną mapą trasy!

MAPA

Biuro Zawodów

W dniach 10 oraz 11 października pakiety startowe będzie można odbierać w Biurze Zawodów, które będzie się mieściło w sklepie FORPRO-NIKE w Royal Wilanów przy ul. Klimczaka 1 w Warszawie w godzinach 15.00-21.00. W dniu 12 października biuro zawodów będzie znajdowało się już w miasteczku biegowym, na Plaży Wilanów i będzie czynne od godziny 09.00.

Światowy Dzień Wzroku

Świętujemy obchodzony od 2000 roku Światowy Dzień Wzroku (World Sight Day).  To doskonała okazja do przypomnienia wszystkim o potrzebie poddawania się regularnym badaniom wzroku.

Ponad 80% informacji z otaczającego nas świata odbieramy za pomocą oczu. Jednak mimo, że wzrok mamy jeden – na całe życie – wielu z nas zapomina o regularnych badaniach. Światowy Dzień Wzroku to czas, w którym specjaliści, zajmujący się ochroną wzroku, zachęcają do wzięcia udziału w przesiewowych badaniach wzroku, organizując je w swoich gabinetach. Na naszym Biegu także będziecie mieli szansę się przebadać! 😊

Kampania Czas Na Wzrok 40+

Kampania edukacyjna Czas Na Wzrok 40+, skierowana jest do osób, które zmagają się z prezbiopią, a Bieg Czas Na Wzrok jest zwieńczeniem jej całorocznych działańa.

Jak pokazują badania przeprowadzone w lutym 2019 r. przez SW Research, znacznego pogorszenia jakości widzenia doświadcza prawie każdy Polak po 40-tce (98%). Najczęściej wskazywane problemy ze wzrokiem u ankietowanych osób w grupie wiekowej 40-65 to ogólne pogorszenie wzroku (62%), problemy z czytaniem tekstu z bliskiej odległości (51%) oraz szybkie męczenie się oczu (48%). Wszystkie opisane problemy świadczą o prezbiopii – efekcie naturalnego procesu starzenia się oczu, który dotyka każdego, niezależnie od trybu życia i stanu zdrowia. Choć w łatwy sposób można jej zaradzić, nadal zbyt mało osób sięga po pomoc specjalisty. Ten stan rzeczy zmienia kampania Czas Na Wzrok 40+!

Podczas Biegu podsumujemy i przedstawimy efekty działań w 2019 roku i przedstawimy plany kolejnej edycji. To również doskonała okazja, by podziękować branży optycznej za zaangażowanie i aktywny udział w akcji.To właśnie dzięki kampanii Czas Na Wzrok 40+ Polacy zaczęli otwarcie mówić o ich kłopotach z widzeniem po 40. roku życia. Prezbiopia przestała być tematem tabu – ludzie zrozumieli, że jest ona co prawda nieuniknionym procesem fizjologicznym, ale jednocześnie można w prosty sposób złagodzić jej objawy, dobierając okulary korekcyjne z soczewkami progresywnymi. Akcja uwrażliwia społeczeństwo na potrzebę regularnych badań, dbania o wzrok i prawidłowej korekcji okularowej.

Bieg Główny - klasyfikacja

Bieg dla Dzieci - klasyfikacja

Biuro Zawodów

Szczegóły wkrótce.

Pakiet Startowy

Dzieci:
– pamiątkowy medal
– numer startowy
– woda

Dorośli:
– pamiątkowy medal
– numer startowy 
– koszulka techniczna
– sportowy plecak-worek
– woda
– materiały promocyjne od partnerów

Zobacz :

Ogólne warunku ubezpieczenia
Dystrybucja PZU NNW Sport
Karta produktu NNW Sport
Informacja administratora danych osobowych

Prosimy o pobranie, wydrukowanie i dostarczenie oświadczenia zdrowotnego oraz zgody na udział w biegu z podpisem w trakcie odbioru pakietu startowego. Podpisane oświadczenie jest warunkiem wydania pakietu startowego.

Oświadczenie zdrowotne
Zgoda na udział w biegu

Opłata Startowa

– 59 zł dorośli
– 29 zł dzieci

Otworz ustawienia cookies
Zamknij